audioserial

Zaginęli w górach

to 6-odcinkowy cykl historii, który łączy fakt, że ich bohaterowie wyruszyli w góry i nigdy z nich nie wrócili.  Wszystkie sprawy przybliżymy Ci osobiście!

Takiego projektu jeszcze nie było!

Co znajdziesz w audioserialu "Zaginęli w górach”?

Wybraliśmy historie, które opowiadają zarówno o sprawach kryminalnych, zaginięciach jak i wypadkach w górach. Co więcej, postanowiliśmy sami przemierzyć niektóre szlaki i dzięki temu mogliśmy lepiej zrozumieć okoliczności wydarzeń, które Ci przybliżamy.

Maciek, który ma w kwestii gór i chodzenia po nich ogromną wiedzę i jest autorem książki “Siła przetrwania. Największe górskie tragedie” omawia specyfikę tych miejsc oraz szczególne zagrożenia, jakie tam występują.

Z kolei Monika, która jest autorką e-booka “Kryminalne Historie z zagadkami”, skupia się na szczegółach spraw, przybliża ich bohaterów i dba o to, aby historie były jak najdokładniej omówione. 

W naszych odcinkach opowiadamy również o historii ratownictwa górskiego w polskich górach oraz przedstawiamy jego rozwój. Omawiamy przebieg poszukiwań zaginionych, co je utrudniało oraz jaki był ich…  finał.

Ważne jest dla nas, aby ta seria miała także wątek edukacyjny, dlatego koncentrujemy się również na błędach, jakie popełniono podczas wycieczek i wyjaśniamy, dlaczego doprowadziły one do tragedii. Uczulamy na to, by w górach zawsze pamiętać o swoim bezpieczeństwie.

Chcemy też dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć TOPR, dlatego z każdego zakupu pakietu odcinków (do końca 2022 roku) 5 zł przekazujemy na fundację TOPRu.

Dlaczego warto kupić nasz audioserial?

Otrzymasz ponad 250 minut materiałów o historiach ludzi, którzy zaginęli w górach - możesz ich słuchać kiedy zechcesz.

Odcinki, które przygotowaliśmy nie są i nie będą dostępne nigdzie indziej.

Poznasz szczegółowo sprawy, które omawiamy razem i uzupełniamy o ważne i przydatne informacje związane z wycieczkami górskimi.

Dołączysz do zamkniętej grupy na FB, gdzie czeka na Ciebie więcej materiałów (zdjęć i nagrań) i możliwość dyskusji o sprawach.

Dostaniesz ekstra pliki PDF z krótkim opisem spraw i mapami, dzięki którym będziesz lepiej mógł/mogła wczuć się w opowiadane przez nas historie.

Wspierasz TOPR, bo z każdego sprzedanego do końca 2022 r. audioserialu - 5 zł przeznaczamy na ich fundację.

Kup audioserial albo jeden odcinek!

Pakiet 6 odcinków + bonusy

dostęp bez ograniczeń do 6 odcinków,

PDF z podsumowaniem i mapami do każdego odcinka,

dostęp do zamkniętej grupy na FB,

dostęp do nagrań i zdjęć,

6 odcinków w cenie niższej niż 10 zł/odcinek.

Cena: 49 zł

Niższa cena obowiązuje do 18.12.22r. Standardowa cena pakietu: 69 zł.

Odcinek 1: Dobry Duch

Kasia właśnie dowiedziała się, że dostała się na studia, nie mogła doczekać się tego nowego etapu życia. Zmiana otoczenia, nowe wyzwania, znajomi. Ale najpierw wakacje. Bliskim powiedziała, że jedzie z koleżanką nad morze. Dopiero, gdy zaginęła okazało się, że minęła się z prawdą. Dlaczego jej trop prowadził do Zakopanego i co z tym wspólnego miał Dobry Duch?

Cena: 19 zł

Odcinek 2: Kobieta z Isdal

W Isdalen, czyli Lodowej Dolinie, która znajduje się w Bergen w Norwegii, znalezione zostaje ciało niezidentyfikowanej kobiety. Wokół tej sprawy narasta aura tajemniczości, a wkrótce staje się ona jedną z najbardziej zagadkowych historii kryminalnych Norwegii. Zwłaszcza że jej zwłoki zostały spalone, a miejsce, w którym je znaleziono od średniowiecza nazywano Doliną Śmierci. Czy po ponad 50 lat udało się ustalić tożsamość kobiety?

Cena: 19 zł

Odcinek 3: Ostatni wjazd na Kasprowy Wierch

Gdy małżeństwo, które wybrało się w lutym 1952 roku na narty do Zakopanego nie wróciło, rozpoczęto poszukiwania pary. Niestety wkrótce okazało się, że nie byli doświadczonymi narciarzami, a warunki panujące w Tatrach w tamtych dniach były bardzo trudne, nawet dla wytrawnych miłośników zjazdów górskich. Ostatni ślad po zaginionych prowadził na szczyt Kasprowego Wierchu do górnej stacji kolejki linowej. Co im się przydarzyło?

Cena: 19 zł

Odcinek 4: Tajemnicza tragedia turystów w Czeskiej Szwajcarii

Historia, którą przedstawiamy w tym odcinku, od ponad 30 lat jest jedną z największych zagadek kryminalnych Czechosłowacji. Przez lata wiele osób próbowało rozwiązać tajemnicę śmierci trojga czeskich turystów, ale im bliżej przyglądano się sprawie, tym więcej pojawiało się pytań, na które nie było żadnej odpowiedzi. Dotyczyły one nie tylko przyczyny śmierci młodych ludzi, ale również zastanawiano się - komu i dlaczego zależało, aby jak najszybciej umorzyć śledztwo i zatuszować ślady na miejscu zbrodni?

Cena: 19 zł

Odcinek 5: Tatrzańscy Romeo i Julia. Tragedia w Dolinie Jaworowej

W środku lata 1928 roku dwaj turyści wędrujący przez Dolinę Jaworową w Tatrach natrafili na szlaku na ciało młodego mężczyzny. Kiedy dotarli do schroniska, natychmiast powiadomili ratowników o znalezieniu zwłok. Szybko na jaw wyszły nowe informacje - okazało się, że młodym człowiekiem, który stracił życie w Tatrach był student pochodzący z Polski - Romuald Dowgietowicz. Jednak według dzierżawcy schroniska, nie był sam - podróżowała wraz z nim kobieta - Lola Hirsch. Na wieść o zaginionej w Tatrach rozpoczęto jedne z największych poszukiwań w przedwojennej historii Zakopanego. Co stało się z Lolą Hirsch?

Cena: 19 zł

Odcinek 6: Buriacka "Przełęcz Diatłowa". Tragedia grupy z Kazachstanu

W sierpniu 1993 roku siedmiu turystów wyruszyło z Kazachstanu do Irkucka, by udać się w góry Khamar-Daban. Wszyscy byli przygotowani, a poziom trudności trasy został dopasowany pod ich możliwości. Jednak tylko jedna osoba przeżyła tę podróż. Co takiego tam się wydarzyło?

Cena: 19 zł

Kim jesteśmy?

Od lat prowadzimy swoje autorskie projekty na Youtube, Spotify i innych platformach, mamy liczne grono słuchaczy, a nasze odcinki cieszą się ogromną popularnością.

Teraz idziemy krok dalej i łączymy nasze siły, aby jak najdokładniej opisać wybrane przez nas historie.

Dzięki temu nie tylko poznasz szczegóły danej sprawy, ale również opisy miejsc, w których to wszystko się działo! 

Monika Prześlakowska

Kryminalne Historie

Twórczyni podcastu o prawdziwych zbrodniach, autorka e-booka “Kryminalne Historie z zagadkami”.

W audioserialu skupia się na szczegółach spraw, przybliża ich bohaterów i dba o to, aby historie były jak najdokładniej omówione. 

Maciej
Piera

szczytomaniak

Twórca kanału o tematyce górskiej – “Szczytomaniak”, autor książki “Siła przetrwania. Największe górskie tragedie”.

W audioserialu omawia specyfikę tych miejsc oraz szczególne zagrożenia, jakie tam występują.

Pytania i odpowiedzi

Dostęp do zakupu otrzymujesz po opłaceniu odcinka/audioserialu. Nie musisz się wylogować z klawo, możesz od razu słuchać. Linka dostaniesz również na maila. Aby słuchać później odcinków, zaloguj się do klawo.

Za pośrednictwem serwisu klawo i ich odtwarzacza na stronie lub poprzez aplikację klawo.

Słuchać odcinków można również na wygaszonym ekranie.

Nie, można ich słuchać tylko za pośrednictwem serwisu klawo i ich odtwarzacza.

Tak, można ich słuchać zarówno na komputerze, jak i telefonie.

Na ten moment można płacić kartą i blikiem. Wprowadzone niedługo zostaną także Przelewy24.

Tak. Na ten moment możliwa jest płatność kartą lub blikiem.

Czas podany jest na stronie sprzedażowej każdego z odcinków.

Nie, produkty online nie podlegają reklamacjom ani zwrotom.

Po zakupie pakietu odcinków dołącz do grupy na FB: https://www.facebook.com/groups/zagineliwgorach  i podaj maila, którego użyłaś_eś do zakupu. Do grupy dołączysz w ciągu 48h od wysłania prośby o dołączenie. Pamiętaj, aby wpisać poprawnego maila. Bez tego nie dołączysz do grupy. W przypadku problemów pisz na biuro@zagineliwgorach.pl.

Zakup pojedynczego odcinka czy odcinków nie pomniejsza kwoty zakupu pakietu. Najkorzystniej jest kupić od razu sześć odcinków w pakiecie.

Tak, napisz na biuro@zagineliwgorach.pl i podeślij potwierdzenie zakupu 6 odcinków, a dodamy Cię do grupy.

Nie, grupa jest otwarta tylko dla osób, które kupią cały pakiet sześciu odcinków.

Nie, dostęp do dodatkowych materiałów otrzymują wyłącznie osoby, które kupiły pakiet sześciu odcinków.

Napisz proszę do klawo.io. Kwestie techniczne rozwiązują ich specjaliści. Sprawdź też wskazówki pod tym linkiem: https://www.klawo.io/pomoc/.

Napisz proszę do klawo.io. Pomogą z odzyskaniem hasła. Sprawdź też, tutaj: https://www.klawo.io/pomoc/.

Daj znać o tym klawo.io przy zakupie odcinka/pakietu odcinków wpisując swój NIP. Dane możesz edytować też z panelu użytkownika zanim dokonasz zakupu.

Klawo.io pracuje nad tą opcją. Na ten moment jeszcze nie, ale jest to kwestia dni.

Napisz do nas na biuro@zagineliwgorach.pl lub sprawdź na https://www.klawo.io/pomoc/.

Copyright 2022  Zaginęli w górach I Polityka prywatności